Almanca Konuşma Pratiği

Almanca Özel Ders

Almanca konuşma pratiği ihtiyacı doğduğuna göre karşına bu sayfa çıkmış. Şanslısın. Çünkü tam da bu sorununu çözmek üzere bir program yaptım. Öncelikle Almanca konuşmaya karar verdiğin için tebrik ederim. Elbette ki gramer bilgisi çok önemli olmakla birlikte kağıt üzerinde kuralları öğrenmek Almanca konuşmak için yeterli olmuyor ne yazık ki. Her ne kadar yabancı dil uygulamaları, filmler, müzikler, podcastlar ile yabancı dili geliştirmeye çalışsan da hareket geçip konuşmadan yazdığın, çizdiğin, okuduğun ya da dinlediğin şeyler ne yazık ki tam olarak pratiğe dönüşmüyor.  

Almanca Konuşma Diyalogları
Almanca Konuşma Diyalogları

Konuşma Pratiğinde Kimler Var?

Her ayın son cuma günü webinar üzerinden öğrencilerim ve webinara kayıt yaptıran ve ön görüşme yaptığımız katılımcılarla birlikte benim mentörlüğümde Almanca konuşma pratikleri yapıyoruz. Almanca seviyelerine yakın katılımcıların bir araya getirmeye çalışıyorum. Gruplarda katılımcıların konuşma becerilerini pekiştirmesini amaçladım. Uzun yıllardır başarıyla devam ettirdiğimiz programa katılmak istersen aşağıdaki formu doldurup bana göndermen yeterli. Gün içerisinde talebine geri dönüş yapacağım. Beklemek istemezsen aşağıdaki whatsapp numarasından doğrudan bana ulaşabilirsin.

Almanca Konuşma Etkinlikleri Ücretli mi?

Hayatımızda her şeyin paraya döndü. Ayrıca günümüzde şişe suyun bile para ile satılıyor. Buna karşın belki de ücretsiz olarak devam edecek şeylerden bir tanesi de Almanca öğrencilerim ve Webinara kayıt yaptıracak olan katılımcılarla gerçekleştirdiğim Almanca konuşma etkinlikleri olacak. Özetle bu etkinliklere katılım ücretsiz olacak.

Almanca Konuşma Pratiği Canlı Görüşme Odası

Almanca Konuşma Pratiği Yapmaya Başla

Öğrendiğin bilgileri senin gibi, Almanca öğrenen kişilerle pratik yaparak becerilerini pekiştirebileceğin bir ortam. Örnek senaryolar üzerinden Almanca konuşma pratiği yapman için tek yapman gereken cesaretini toplayıp kayıt formunu doldurmak.

Almanca Konuşma pratiği yapmak için kayıt oluştur

Almanca Öğrenmek ile İlgili Sorularına Cevap Bulabilirsin

Konuşma pratiğinin yanı sıra En iyi Almanca öğrenme programı nedir? Almanca öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Nasıl Almanca öğrenilir? Aile birleşimi Almanca A1 sınavı nedir? Almanca zor mu? Kaç ayda Almanca öğrenirim? Evde Almanca öğrenmek için neler yapmak gerekir? gibi sorularına da cevap bulabileceğin Almanca Türkçe soru cevap bölümünü de Webinarım yer veriyorum.

Aile Birleşimi Almanca Sınavı için Konuşma Pratiği de gerekiyor.

Eğer Aile birleşimi için Almanya’da oturum izni vizesi alman gerekiyorsa en az A1 seviyesinde bildiğini kanıtlaman gerekiyor. Bu sınav yazılı ve sözlü iki oturumdan oluşuyor ve Türkiye’de sadece Start Deutsch 1 ve Grundstufe Deutsch 1 sertifikaları geçerli. Sözlü mülakata hazırlanmak için bu ücretsiz konuşma pratiklerine katılabilirsin. Aile birleşimi sınavı hakkında daha fazla bilgi almak istersen konuyla ilgili hazırladığım makaleyi okuyabilirsin.

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI NEDİR?

Almanca QUIZ

Webinar tarihine kadar Almanca seviyeni merak ediyorsan A1 yeterlilik sınavıyla kendini test edebilirsin. Teste katılmak için aşağıdaki bağlantıya tıklaman yeterli. Sınavı tamamladığında iletişim bilgilerini bırakırsan, sana ulaşıp sonuçları birlikte değerlendirebiliriz.

Almanca Online Test
Almanca Online Test