Almanca Öğrenmek Neden Önemli

Almanca Özel Ders

Almanca Öğrenmek Neden Önemli

26 Aralık 2020 Aile birlesimi 1

Almanca Öğrenmenin On Temel Faydası

Almanca Bilmek, Hayattaki Seçeneklerinizi Artıracaktır. Almanca öğrendiğinizde, hem işinizin hem de özel hayatınızın kalitesini artırabilecek bir dizi beceri kazanırsınız

Birİş Dünyası

 Uluslararası ticarette, Alman müşterilerinizin ve iş ortaklarınızın dilini bilmek, ilişkilerinizi ve dolayısıyla ticaret potansiyelinizi arttırır.

İki – Kariyer:

İş dünyasında Almanca bilmek
Almanca öğrenmek, kendi ülkenizdeki ve yurt dışındaki Alman kökenli şirketlerle iş bulma fırsatlarını artırır. 

Üç – Turizm ve Otelcilik Sektörü  

Turizm ve otelcilik sektörü: Almanca konuşulan ülkelerden gelen turistler geniş ve uzak mesafelere seyahat eder ve tatildeyken dünyanın en büyük harcama yapanlarındandır. Özellikle Türkiye'de Akdeniz Bölgesi Alman turistlerin gözde tatil merkezleri Bu nedenle de Almanca konuşan personel ve tur rehberleri aranan personeller arasında yer alıyor.
Almanca konuşan turistler Euro Türk lirası kur farkından kaynaklı avantajdan dolayı daha fazla harcama yapabilirler. Özellikle Türkiye’de Akdeniz Bölgesi Alman turistlerin gözde tatil merkezleridir. Bu nedenle de Almanca konuşan personel ve tur rehberleri aranan personeller arasında yer almaktadır.

Dört – Bilim ve Araştırma

Almanca, en yaygın kullanılan ikinci akademik dildir. Almanya, araştırma ve geliştirmeye en büyük üçüncü katkıda bulunan ülkedir. Uluslararası akademik alanda, Üniversiteler ve farklı kurumlar bilim adamlarına araştırma bursu sunmaktadır.

BEŞ İletişim

İletişim: Medya, bilgi ve iletişim teknolojisindeki gelişmeler çok dilli iletişimcileri gerektirir. Çok sayıda önemli web sitesi Almanca'dır ve dünya çapında, Almanya yeni kitapların yıllık yayınında 5. sırada yer almaktadır. Bu nedenle Almanca bilgisi size daha geniş bilgi erişimi sağlar. [ Wikipedia, 2014 ]
Medya, bilgi ve iletişim teknolojisindeki gelişmeler çok dilli iletişimcileri gerektirir. Çok sayıda önemli web sitesi Almanca dilinde tasarlanmıştır. Almanya, yeni kitapların yıllık yayınında dünya çapında 5. sırada yer almaktadır. Bu nedenle Almanca bilgisi size daha geniş bilgi erişimi sağlar. [ Wikipedia, 2014 ]

Altı – Kültürel Anlayış

Kültürel anlayış: Almanca öğrenmek size yaşam tarzına ve Almanca konuşulan ülkelerdeki insanların umut ve hayallerine dair bir fikir verir ve ufkunuzu genişletir.
 Almanca öğrenmek, Almanca konuşulan ülkelerdeki insanların yaşam tarzına anlamamıza, umut ve hayallerine dair bir fikir verir ve ufkunuzu genişletir.

YediSeyahat

Seyahatlerinizi yalnızca Almanca konuşulan ülkelerde değil, Almanca’nın yaygın olarak konuşulduğu diğer birçok Avrupa ülkesinde, özellikle Doğu Avrupa’da daha uygun fiyatlarla planlayabilirsiniz.

SekizEdebiyat, Müzik, Felsefenin Keyfi

Almanca, Goethe, Kafka, Mozart, Bach ve Beethoven’in dilidir. Eserlerini orijinal dillerinde okuyup / veya dinleyerek kendinizi şımartın.

Dokuz – Almanya’da Eğitim Alma ve Çalışma Fırsatları

Almanya, Almanya’da okumak isteyen öğrencileri çok sayıda burs ve diğer desteklerle ödüllendiriyor. Çeşitli ülkelerden genç yabancılar için Work &T ravel vizeleri mevcuttur ve vasıflı işçilere ve profesyonellere özel vizeler sunulmaktadır.

OnÖğrenci Değişim Programları 

Almanya ile dünyanın birçok ülkesi arasında Erasmus öğrenci değişim gibi programlar vardır. Almanca bildiğinizde Erasmus gibi programlara hızlıca faydalanabilirseniz.

Haydi o zaman Kendi programını oluşturmak için iletişim sayfasından bana ulaş.

Günlük Kullanımdaki Almanca Kullanımlarını Takip Etmek için Sosyal Hesapları Takip Edebilirsin

Peki, sana göre Almanca bilmenin başka faydaları var mı? Bildiğin ek faydaları bizimle paylaşır mısın?

 

Bir cevap

  1. Nuriye ŞEKER dedi ki:

    Gerçekten ne kadar doğru noktalara temas etmişsinz. Ne demiş atalarımız bir lilsan 1 insan. 2 lisan 2 insan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir