Ücretsiz Almanca Seviye Tespit Sınavı

Almanca Özel Ders

Ücretsiz Almanca seviye tespit sınavı ile Almanca seviyenizi öğrenin. Deutschuben.com sitesinde Almanca dil becerinizi sınamanız için farklı seviyelerde ve konu başlıklarında çeşitli testler hazırlandım. Bu sayede kendi seviyenizi hemen test edin, dil gelişim seviyenizi dakikalar içinde öğrenin. Başlangıç seviyesinde misiniz, ileri seviyede misiniz yoksa Almanca uzmanı mısınız bunu şimdi öğrenmek istemez misiniz?

Sınav sonuçlarına göre Almanca eğitim programınızı belirleyebilirsiniz. Eğitim programınızı planlarken, nerelerde eksiğiniz olduğunu belirleyebilirsiniz. Hangi konulara daha çok zaman ayırmanız gerektiğini kolayca tespit edebilirsiniz. Test sonrasında doğru ve yanlış cevaplarınızı görerek hangi konularda desteğe ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.

Ücretsiz online Almanca A1 seviye tespit sınavı
Ücretsiz online Almanca A1 seviye tespit sınavı

Testler 20-25 sorulardan oluşmaktadır. Bu Deutschuben Almanca testler, algısal dil becerilerinizi yani Almanca okuma, dinleme, yazma becerilerinizi ölçecek. Sonuç olarak, adece gramer bilgilerini ölçen testler gerçek Almanca becerilerinizi yansıtmakta yetersiz kalabilmektedir. Almancayı içerik içerisinde ölçmek için tasarlanmıştır. Almancayı nasıl kullandığınızı, yeterli kelime bilgisine sahip olup olmadığınızı, gramer becerinizi ve Almanca iletişim kurarken bu becerileri nasıl kullandığınızı ölçer.

A1 Almanca Seviyesi Neden Önemlidir?

Almanca A1 seviyesi dilin temelini oluştrur. Diğer seviyelere geçişte doğru ve etkin dil öğrenimi için A1 seviyesinde sağlam bir temel oluşturmak önemlidir.

A1 seviyesi, Almanca öğrenmenin temelini oluşturmakla birlikte aynı zamanda Aile Birleşimi Almanca Sınavı için de temel yeter şarttır. Özellikle eşi Almanya’da işçi olarak çalışan kişilerin Aile birleşimi ile Almanya’da oturum izni alabilmeli için vize başvurusu sırasında en az A1 seviyesinde Almanca bildiğini kanıtlamaları gerekir. Aile birleşimi için geçerli sertifakalar “Start Deutsch 1” ve “Grundstufe Deutsch 1” sertifikalarıdır. Dışarıdan Almanca seviyenizi A1’e yükseltip bu sertifikaları alabilirsiniz.

Aile Birleşimi Almanca Sınavı hakkında daha detaylı bilgiyi AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI NEDİR? başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

İndirimlerden faydalanın

Ücretsiz Almanca seviye tespit sınavı ile Almanca dil becerilerinize göre size özel indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. İlk olarak, Almanca A1 seviye tespit sınavını tamamlamanız gerekiyor. Daha sonra, Almanca seviye testi bitirdiğinizde bilgi formuna yönlendirileceksiniz. Bu sayede, sizin için oluşturulacak eğitim programını ve avantajlı teklifleri almak için bilgi formunu iletişim bilgilerini girebilirsiniz. Sizinle iletişime geçebilmem için iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz girilmelidir.

Ücretsiz Almanca A1 Seviye Tespit Sınavı

A1 seviyesi ilk teste başlamaya hazır mısın?

0 oylar, 0 ortalama
23

Almanca seviye tespit

1 / 20

Ich ___________ Hatice Ayhan

Question Image

2 / 20

Angela kommt _______ England

3 / 20

________ wohnen Sie?

4 / 20

Das ist Julia und das ist __________ Mutter.

5 / 20

Es ist 8.15 Uhr, es ist ________.

6 / 20

Er _____________ den Film.

7 / 20

______ heißt du?

8 / 20

Du ____ ein Auto.

9 / 20

Ich habe einen Deutschkurs ________ 10 _______ 12 Uhr.

10 / 20

Wo ist die Schule? _________ dem Kino.

11 / 20

Er ____________ Schokolade.

12 / 20

Er ______________ Deutsch sprechen.

13 / 20

Er hat ein Haus _________ Meer.

14 / 20

Der Gast im Restaurant ist hungrig und er sagt: Ich möchte bitte _________________ !

15 / 20

Julia, __________ Martin das Buch!

16 / 20

Was hast du am Wochenende gemacht? Ich habe Fußball _______________.

17 / 20

Ich habe gestern meinen Vater _______________ .

18 / 20

Meine Mutter _________ gestern nach Frankfurt ________________ .

19 / 20

Ich esse eine _______ Schokolade.

20 / 20

__________ kommst du so spät? - _________ ich zu lange geschlafen habe.

Almanca A1 deneme sınav sonucunu görmek için test bittikten sonra bayrak simgesine tıklayınız.